Starostlivosť

Pýtate sa, akú starostlivosť potrebuje obraz z machu? Veľkou výhodou machových obrazov a dekorácií je ich bezúdržbovosť. Hodia sa teda do každej domácnosti, aj tam, kde nie je čas starať sa o kvetiny. Aby Vám obraz vydržal čo najdlhšie, je potrebné dodržať isté pravidlá, ktoré sa týkajú predovšetkým jeho umiestnenia. Rovnako treba myslieť na to, že je naozaj bezúdržbový a nesnažiť sa mu dopriať to, čo naozaj nepotrebuje.

Výhody stabilizovaného machu:

▪ Ponúka prírodný vzhľad
▪ Ako symbol pokoja a harmónie prispieva k psychickej pohode a zvyšuje produktivitu práce
▪ Je úplne bezúdržbový, nepotrebuje starostlivosť, nesmie sa zavlažovať, rosiť ani hnojiť
▪ Nepotrebuje denné svetlo
▪ Je hypoalergénny, vhodný pre deti i zvieratá
▪ Čistí vzduch a pohlcuje CO2
▪ Zlepšuje kvalitu ovzdušia v miestnosti a indikuje vlhkosť priestoru
▪ Izoluje priestor od hluku a zimy
▪ Neplesnivie a neukladá sa v ňom žiadny hmyz, pretože prešiel procesom stabilizácie
▪ Jeho životnosť je 8-10 rokov v závislosti od podmienok

Kopčekový mach v dlaniach.

Umiestnenie:

▪ Do interiéru na akékoľvek miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Ak máte tmavé miesto, kde sa rastlinám nedarí, machový obraz to vyrieši.
▪ Nie na príliš suché miesto, ideálne je umiestniť na miesto, kde je minimálna vlhkosť vzduchu okolo 40% až 50%. Vo veľmi suchom prostredí môže stratiť svoj svieži vzhľad a jemne stvrdnúť, avšak pri náraste vlhkosti sa machu jeho vlastnosti prinavrátia. Nemal by byť napríklad v blízkosti radiátorov, krbov a iných zdrojov tepla.
▪ Neumiestňujte na miesta, kde môže dôjsť do priameho kontaktu s vodou.

Čo preňho môžete urobiť, je z času na čas vziať do ruky prachovku a jemnučko ho oprášiť. To je celé. Užívajte si svoj obraz a kontakt s prírodou priamo u Vás doma. Doprajte si ten každodenný relax pri pohľade naň. Urobte radosť sebe alebo blízkemu machovou krajinkou od Euphoria Natura.